Úvodní strana > Systém > Porovnání systémů

Porovnání větracích systémů

Podtlakový  systém

Hybridní systém

Systém rovnotlaký
se ZZT

Odtahové ventilátory odvádějí v nepřetržitém provozu odpadní vzduch z koupelny, toalety či kuchyně, v souladu s požadavky. To vytváří mírný podtlak v obytném prostoru. Díky tomuto podtlaku protéká čerstvý venkovní filtrovaný vzduch přes otvory v obvodových stěnách do obývacích pokojů a ložnic. Vlhkostně řízené větrání v obytném prostoru může tak nejen zlepšit vnitřní klima, ale i snížit tepelné ztráty větrání.

Hybridní větrací systém je kombinací dvou typů větrání: se zpětným využitím tepla a s odtahem odpadního vzduchu. Výhody takové hybridní kombinace jsou zřejmé: zatímco obytné prostory jsou vybaveny zařízeními pro zpětné získávání tepla, může být v klasických prostorách pro odvádění vzduchu, jako jsou koupelny, toalety nebo kuchyně, použita nákladově efektivní odtahová jednotka, která je provozována pouze dle potřeby (ventilátor Silvento či AB, RA).

V tomto zvláště účinném systému jsou všechny místnosti v bytovém prostoru vybaveny jednotkami pro zpětné využití tepla. Obytné místnosti jsou stejně jako u hybridního systému vybaveny párově regeneračními jednotkami e2. Provozní místnosti (WC, koupelna, kuchyně) pak regeneračním zařízením pro jednu místnost ego.

 

 

Společné PLUS větracích systémů LUNOS:

Výchozí komponent systémů LUNOS – tubus Ø 160 mm zabudovaný v obvodové stěně – umožňuje osazení jak prvku pro přívod venkovního vzduchu ALD (podtlakový systém), tak regeneračních jednotek e2 a ventilátorů AB či RA (hybridní systém) či regeneračních jednotek e2 a ego (rovnotlaký systém se zpětným využitím tepla), tedy umožňuje velmi jednoduše upravit podtlakový větrací systém  na větrací systém s rekuperací tepa, a to bez jakéhokoliv zásadu z vnějšku budovy, bez jakýchkoliv úprav na fasádě.

Kontaktní adresa:
RAAMI s.r.o.
U Zátiší 545/1
147 00 Praha 4 - Hodkovičky
email: info@lunos.cz
tel.:  +420 241 771 228
mob.: +420 731 773 047
fax:   +420 241 772 959

VYTVOŘILO ANAWE
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.
Rozumím
x