Úvodní strana > Výrobky > Prvky pro přívod venkovního vzduchu

Prvky pro přívod venkovního vzduchu

Pro zajištení přívodu dostatečného množství čerstvého vzduchu do větraných prostor (viz ČSN EN 15665 Změna Z1 Větrání budov - stanovení výkonových kritérií pro větrací systémy obytných budov) slouží lehce regulovatelné průchody do vnější stěny s výraznou protihlukovou izolací – prvky pro přívod venkovního vzduchu. Tyto prvky se osazují zpravidla nad zdroj tepla (např. radiátory ú.t.) do obvodových stěn ložnic, dětských pokojů, obývacích pokojů a pracoven, tedy do prostor, ve kterých se vyžaduje kvalita vzduchu co nejlepší.

Možnosti použití

  • v bytové výstavbě a budovách obdobného charakteru, jako hotely, domovy důchodců, lázenské domy, lůžkové části nemocnic, ubytovny apod.
  • v rodinných domcích, zejména tam, kde byla použita stavební technologie šetřící energii (nízkoenergetické domy)
  • ve vícepodlažních budovách a oblastech s vysokou povětrností, neboť bez ohledu na vnější tlak zůstává množství dovnitř proudícího vzduchu díky regulačnímu zařízení (povětrnostní klapce) přibližně konstantní.
  • jako cenově výhodné řešení pro přívod čerstvého vzduchu v administrativních budovách ve spojení s jednoduchými centrálními odvětrávacími zařízeními
  • je sladěna s celým bytem a větrá jednoduše, ale vysoce účinně a je důkazem toho, že účinné bytové větrání nemusí být drahé – jeho regulace probíhá automaticky podle principu: „Větrání jen tolik, kolik je třeba“      
  • též pro dodatečná protihluková opatření v bytových i administrativních budovách před zhoršujícími se či nevyhovujícími vlivy silniční, železniční a letecké dopravy apod.

 

Kontaktní adresa:
RAAMI s.r.o.
U Zátiší 545/1
147 00 Praha 4 - Hodkovičky
email: info@lunos.cz
tel.:  +420 241 771 228
mob.: +420 731 773 047
fax:   +420 241 772 959

VYTVOŘILO ANAWE
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.
Rozumím
x