Pro správnou funkci větracího systému požadujeme jeho stoprocentní účinnost po celých 365 dní v roce.
Principem je podtlakové větrání - podtlakem je směr proudění vzduchu jednoznačně dán.
Podtlak rovněž minimalizuje pronikání vedlejšího vzduchu, vznikajícího tlakem větru a termikou. Prvky pro přívod vzduchu, umístěnými v obvodové stěně, tak čerstvý venkovní vzduch cíleně proniká do obytných místností a ložnic a dále proudí dveřními spárami (či mřížkami) přes chodbu do provozních prostor jako kuchyně, WC či koupelna, ve kterých je následně se všemi škodlivinami, které vzduch na své cestě přitom nasbíral odsáván ventilátory a je odváděn mimo byt do volného prostoru.
Požadavek rovnoměrného odvodu vzduchu v různých podlažích je dosažen díky vysokým provozním tlakům radiálních ventilátorů (až 400 Pa), což umožňuje užití tohoto systému pro výškové obytné budovy bez jakéhokoliv zaregulovávání.
Inovativní regulace vlhkosti a teploty samočinně upravuje rychlost ventilátoru potřebě větrání: podle relativní vlhkosti vzduchu dodává ventilátor buď více nebo méně vzduchu. Dodává se vždy tak mnoho, jak je to jen nutné, a tak málo, jak je to jen možné. Snímač, který je zabudovaný v nasávací části odvětrávacího ventilátoru z místnosti, snímá teplotu a vlhkost odváděného vzduchu. Protože je ventilátor nainstalován v koupelně nebo na toaletě, kde panují jiné podmínky než v obývací místnosti, dosáhne se současným vyhodnocením teploty a vlhkosti optimálního řízení ventilátoru, které bude odpovídat podmínkám v obývací části. Regulace tak nezohledňuje pouze potřeby v koupelně, nýbrž i v obytných prostorách, a účinně je chrání před tvorbou plísní a poškozením vlivem vlhka. Automatické přepínání podle ročních dob samočinně přepne ventilátor na nejnižší výkon v létě (resp. na jaře či na podzim) a v zimě ho přepne opět do režimu regulace vlhkosti.
U uvedeného příkladu se použitý vzduch z koupelny a kuchyně ventilátory odvádí přímo do venkovního prostoru stoupačkou přes střechu objektu.