Úvodní strana > Systém > Systém podtlakový

Podtlakový systém

Pro správnou funkci větracího systému požadujeme jeho stoprocentní účinnost po celých 365 dní v roce.

Principem je  podtlakové větrání  - podtlakem je směr proudění vzduchu jednoznačně dán.

Podtlak rovněž minimalizuje pronikání vedlejšího vzduchu, vznikajícího tlakem větru a termikou. Prvky pro přívod vzduchu, umístěnými v obvodové stěně, tak čerstvý venkovní vzduch cíleně proniká do obytných místností a ložnic a dále proudí dveřními spárami (či mřížkami) přes chodbu do provozních prostor jako kuchyně, WC či koupelna, ve kterých je následně se všemi škodlivinami, které vzduch na své cestě přitom nasbíral odsáván ventilátory a je odváděn mimo byt do volného prostoru.

Požadavek rovnoměrného odvodu vzduchu v různých podlažích je dosažen díky vysokým  provozním tlakům radiálních ventilátorů (až 400 Pa), což umožňuje užití tohoto systému pro výškové obytné budovy bez jakéhokoliv zaregulovávání.

Inovativní regulace vlhkosti a teploty samočinně upravuje rychlost ventilátoru potřebě větrání: podle relativní vlhkosti vzduchu dodává ventilátor buď více nebo méně vzduchu. Dodává se vždy tak mnoho, jak je to jen nutné, a tak málo, jak je to jen možné. Snímač, který je zabudovaný v nasávací části odvětrávacího ventilátoru z místnosti, snímá teplotu a vlhkost odváděného vzduchu. Protože je ventilátor nainstalován v koupelně nebo na toaletě, kde panují jiné podmínky než v obývací místnosti, dosáhne se současným vyhodnocením teploty a vlhkosti optimálního řízení ventilátoru, které bude odpovídat podmínkám v obývací části. Regulace tak nezohledňuje pouze potřeby v koupelně, nýbrž  i v obytných prostorách, a účinně je chrání před tvorbou plísní a poškozením vlivem vlhka.  Automatické přepínání podle ročních dob samočinně přepne ventilátor na nejnižší výkon v létě (resp. na jaře či na podzim) a v zimě ho přepne opět do režimu regulace vlhkosti.

U uvedeného příkladu se použitý vzduch z koupelny a kuchyně ventilátory odvádí přímo do venkovního prostoru stoupačkou přes střechu objektu.

Příklad podtlakového větracího systému >>

Podtlakový systém - příklad

Kontaktní adresa:
RAAMI s.r.o.
U Zátiší 545/1
147 00 Praha 4 - Hodkovičky
email: info@lunos.cz
tel.:  +420 241 771 228
mob.: +420 731 773 047
fax:   +420 241 772 959

VYTVOŘILO ANAWE
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.
Rozumím
x