Úvodní strana > Systém > Systém rovnotlaký se ZZT

Systém rovnotlaký se zpětným získáváním tepla

Větrací systémy LUNOS s využitím odpadního tepla mají univerzální použití. Díky decentralizovanému seřizování lze jednotlivé ventilační jednotky použít přesně tam, kde jsou potřeba. Ventilátory řady e2 pracují podle známého principu regenerativní výměny tepla, kterou firma Lunos přivedla téměř k dokonalosti.

Uprostřed proudu vzduchu z elektronicky komutovaného motoru (EC) s axiálním ventilátorem je prvek kumulující teplo (tzv. acuvent). Při střídání směru proudu vzduchu, ke kterému dochází cílenou změnou směru otáčení ventilátoru, kumuluje keramika (voštinový výměník) tepelnou energii vzduchu odváděného z místnosti a předává ji čerstvému vzduchu přiváděnému zvenku do místnosti. To znamená, že jednotka e² pracuje na principu regeneračního výměníku tepla. Úložný prvek se v reverzním provozu nabíjí jako baterie tepelnou energií a opět vrací teplo do dodávaného vzduchu. Při provozu základního zatížení (0,09 W / m3/h) má ventilační jednotka s regenerací tepla spotřebu energie pouze 1,4 W.

Tento proces probíhá s takovou účinností, že při větrání dochází ani ne k 10 % ztrátě tepla.

Stejně tak důležité jsou účinné filtry. Alergici se mohou konečně nadechnout, neboť pyl, nečistoty, prach a roztoči se do bytu již nedostanou.

Princip e2 + ego ve větracím systému s regenerací tepla
Do obytných prostor (ložnice, obývací a dětské pokoje) se instalují jednotky e² vždy ve dvojících.

Funkční prostory (koupelny, WC a kuchyně), jsou odvětrávány regenerační jednotkou ego, která.  funguje rovněž podle principu regeneračního výměníku tepla, ale samostatně jako dva v jednom.

Současně zajišťuje přívod i odsávání vzduchu s regenerací tepla pomocí dvou ventilátorů umístěných v tubusu Ø160 mm. Při potřebě větší výměny vzduchu může být zařízení přepnuto pouze do režimu odvětrání, ve kterém je odváděn velmi vysoký objemový průtok 45 m³ / h.

Příklad větracího systému s rekuperací >>

System rovnotlaký se ZZT příiklad vetraciho systemu

Kontaktní adresa:
RAAMI s.r.o.
U Zátiší 545/1
147 00 Praha 4 - Hodkovičky
email: info@lunos.cz
tel.:  +420 241 771 228
mob.: +420 731 773 047
fax:   +420 241 772 959

VYTVOŘILO ANAWE
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.
Rozumím
x