Úvodní strana > Ukázky

Ukázky

Řadové dvoupodlažní RD Roztoky u Prahy-Žalov

Řadové dvoupodlažní RD Roztoky u Prahy-ŽalovDvoupodlažní stavba byla postavena jednoduše jako LOW TECH řešení s možnostmi participace majitelů s nejmenšími nároky na velikost pozemku a ostatní technologie a zařízení.

Dům je založen na pilířích betonových pasů, provětrávaná dřevěná podlaha je nad terénem, dřevěná rámová konstrukce obvodových a vnitřních stěn, pultová střecha s folií pokrytou kačírkem, vše s tepelnou izolací, paro-zábranou.

Z obytných místností domů je přímý přístup na malé terasy a dále na rekreační zahrádky. Všechny obytné místnosti a kuchyně domu jsou větratelné okny.

Koupelna a záchod jsou větrány řízeným podtlakovým větráním LUNOS s vlhkostním čidlem. V domě jsou celkem 3 větrací jednotky. V obytné místnosti a ložnicích jsou na venkovních stěnách průduchy, celkem 5 v domě, umožňující požadovaný příkon vzduchu 25 m³/hod. na osobu, který však může být regulován podle momentálního počtu lidí v domě.

V domě je velký stratifikovaný 600 litrový elektrický (2x3 kW) zásobník na TUV a topení. Je tak velký, aby mohl v budoucnu sloužit jako provize pro solární vodní panel.

Celková lehká konstrukce domu, kde tepelnou akumulaci zajišťuje pouze sádrokarton na stropech, stěnách a dřevo na podlahách, má velmi dobrý vliv na tepelnou pohodu. Ráno, kdy je v domě chladno se dům zahřeje velmi rychle topením na požadovanou teplotu. V letním období, kdy jsou venkovní teploty vysoké kolem 35 stupňů je dům stíněn a teplota v interiéru nepřesáhne 25 stupňů. Po večerním venkovním ochlazení se interiér domu velmi rychle ochladí větráním.
Povrchové teploty stěn, nábytku, stropů a zejména podlah jsou na dotek příjemné, to znamená o něco málo teplejší nežli vzduch, protože nejsou hmotné a neakumulují zbytečně teplo. Naopak leštěné kamenné desky kuchyní a v koupelnách jsou vždycky na dotek chladné. Realizace: rok 2013

Rezidenční park na Wuhle Ufer, Berlín

Rezidenční park na Wuhle Ufer, BerlínNízkoenergetická stavba (KfW energet.účinnost 55) Řízené větrání domácností s rekuperací tepla v decentralizovaném hybridním systému s odsávacími ventilátory ve funkčních místnostech hygienického zázemí.

Přívod venkovního a odvod odpadního vzduchu: Jednotka e² pro regeneraci tepla instalovaná v obvodové stěně s venkovním ukončením přes fasádní prvek LUNOtherm.

Odvod vzduchu: Série Silvento UP
Řízení: moderní technologie ovladače TAC umožní použití dalších komfortních funkcí, jako je např. časové, týdenní nebo senzorové řízení (také použitelné pro noční chlazení). Ovládací prvky - dotykový displej E-Ink umožňuje dříve nedosažitelné úspory energie.
Realizace: rok 2014

 

Kontaktní adresa:
RAAMI s.r.o.
U Zátiší 545/1
147 00 Praha 4 - Hodkovičky
email: info@lunos.cz
tel.:  +420 241 771 228
mob.: +420 731 773 047
fax:   +420 241 772 959

VYTVOŘILO ANAWE
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.
Rozumím
x